دسته بندی

بهترین دبیران زبان در بهشهر

بهترین دبیران زبان در بهشهر

آشنایی با یک  معلم  درستکار و متعهدِ زبان انگلیسی در بهشهر

 

درستکاری واژه  پر عظمتی است . چرا که مفهوم عمل و صداقت درحین حال تمامیت خوبی را دردل خود دارد .من در مقام قضاوت نیستم که بگویم کدام معلم خوب است یا متوسط ولی می توانم تجربیات خودم را با شما در میان بگذارم .آنهم برای اینکه با آگاهی بیشتری فرزندان خود را به دست یادگیری بسپارید.
در سالهای اخیر در بهشهر موسسات بسیاری راکه درامر آموزش  زبان انگلیسی فعال هستند، می شناسیم . علاوه بر اینها کلاسهای خصوصی به صورت رسمی و غیر رسمی نیز دایر است .پرسش اینجاست که برای یادگیری زبان انگلیسی به چه کسانی اعتماد کنیم ؟
اولین و منطقی ترین پاسخ این است که باید به خودمان و عظم واراده مان در یادگیری زبان انگلیسی ایمان داشته باشیم به عبارتی وقتی شروع می کنیم به یادگیری زیر نظر موسسات ویا کلاسهای خصوصی و نزد اساتید ؛ واقعاً باید از جان مایه بگذاریم .  می خواهم تلویحآً بگویم هیچکس صرفاً با رفتن به کلاس زبان نمی تواند انگلیسی یاد بگیرد مگر اینکه تمام انرژی اش را بگذارد و شبانه روز تمرین کند امّا همه بحث ما این نیست که یادگیری فقط با تمرین صورت می گیرد بلکه روشهای  جدید آموزش بهترین کمک کننده در یادگیری زبان انگلیسی هستند این روشها طوری طراحی شده اند که می توانند کارآیی ما را بالا ببرند .

روشهای یادگیری زبان انگلیسی در کجا پیدا می شوند؟

بله دوستان ، هرکتاب آموزشی در زبان انگلیسی  به همراه خود یک کتاب راهنما دارد. به آنها می گویند(teachers book)این کتابها انواع و اقسام روشها و تکنیک های پیشرفته برای یادگیری را در اختیار معلمین زبان انگلیسی قرار میدهند. روشهای بسیار متنوع و فوق العاده برای یادگیری سریعتر و مطمئن تر زبان انگلیسی از طریق تکنیک های ارائه شده در این کتابها میّسر خواهند شد.، متاسفانه فقط برخی از معلمین از این روشها استفاده میکنند امّا نه به صورت کامل ولی همانقدرکه تکنیک ها را به کار میگیرند درآموزش بسیار مفید فایده هستند.در طی چند سال اخیر در بهشهربا افراد زیادی آشنا شدم که هر کدام ادعای آموزش زبان انگلیسی را در سطوح کودک و نوجوان داشته اند .می توانم به جرات بگویم که به همه آنها کتاب راهنمای 
 
 
یک نمونه از کتابهای teachers book :
 
 
 آموزش را توصیه کرده ام . امّا فقط برخی از این افراد این کتاب ها استفاده کرده اند و در نهایت  موفق هم شده اند چرا که دانش آموزان آنها از سطوح statrter  به level  5 یا 6 رسیده اند . یعنی تقریباً همه دوره را با علاقه به پایان رسانده اند . این نشاندهنده این است که اگر آموزگاران زبان علاوه بر ویژگی های عاطفی با روشها و تکنیک های جدید نیز آشنا باشد می توانند سطح زبان انگلیسی بهشهر را بالا ببرد کاری که موسسات آموزش زبان در 16 ترم قادر به انجام آن نیستند.

بنابر این مهمترین فاکتورهای موفقیت در یادگیری زبان به ترتیب استاد خوب و سپس تلاش فرزندان شماست . به جرأت می گویم استاد خوب می داند چگونه فرزندان شما را به یادگیری ترغیب کند و با به کار گیری بهترین روشها ، بهتر و سریعتربه مقصود برساند. یکی از اساتید خوب که در این دو فاکتوردر بین نوجوانان برجسته است سرکار خانم عاطفه سیّاری است. او علاوه برگذرانیدن دشوارترین سطوح آموزش زبان انگلیسی مانند دوره های tolimo ,وilets مدرس دانشگاه نیز می باشد .امّا عشق به آموزش زبان انگلیسی موجب شده است که او پی در پی روشهای جدید آموزش را کندوکاو کند ودر کلاسهای آموزش زبان به کار بگیرد .پیوند عمیق عاطفی وآموزشی بین او و  دانش آموزان نوجوان و جدیّت درکلاس  به کیفیت یادگیری نوجوانانی که نزد اوبه یادگیری زبان انگلیسی مشغولند ، می افزاید ودر نتیجه رضایتمندی والدین را نیز به دنبال دارد.
 
 
 
 
شاید این ادعای من را باید از دانش آموختگان او بپرسید که البته کم هم نیستند و روزبروز زیادتر می شوند. هدفم تعریف و تمجید از فرد خاصی نیست . خوشحالم از اینکه بعد از 20 سال ، اساتیدی در بهشهرفعالیت می کنند که  ویژگی های لازم برای تدریس زبان انگلیسی را دارندو تنها هدفشان آموزش است و برآیند زحمات آنها موفقیت و پیشرفت فرزندان ماست.
شاید کسانی دیگری هم به غیرسرکار خانم سیّاری باشند که همین دغدغه ها را داشته باشند.امّا در طول این سالها من فقط با چند استاد زبان انگلیسی  با ویژگی های یک معلم خوب آشنا شده ام .به موقع این افراد صادق و درستکار را به شما معرفی خواهم کرد.
گروه مطالعاتی کتابسرای دانشجو 7 دی ما1398